Knihy

Smrtná zima - Kate A. Boorman

21. října 2015 v 19:20 | Aries
Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít.
V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu.
Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží...
Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.


Autorka: Kate A. Booman
Rok vydání: 2015
Počet stran: 366


Příběh nás zavádí do hlubokých lesů, kde v uzavřené společnosti v pevnosti žijí lidé, kteřé se do lesa boí vyjít kvůli starým národům, kteří prý unášejí lidi a zabíjí je. Hlavní hrdinkou je 16letá Emmeline, která pracuje jako pomocnice léčitelky a na kraj lesa se vydává kvůli sbírání kořínků a bylin. Zvědavost ji ovšem nedá a začne zacházet hlouběji a hlouběji do lesa, kde začne objevovat tajemství své rodiny - hlavně její babičky, která byla zabita, právě kvůli porušení řádu pevnosti. Do toho všeho Emmeline začne řešit problém s láskou, protože v 16letech dosahuje plnoletosti a začnou se o ni zajímat muži. Sama se zamiluje, ale za ženu si ji vybere vysoce postavený Gabriel, který nelze odmítnout.

Kniha se mi četla výborně, je velice čtivá a chvílemi i napínavá. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, protože byla obyčejná, všichni jí opovrhovali kvůli minulosti její rodiny a ještě ke všemu má zohavenou nohu, kvůli které špatně chodí. Nevím, proč je přirovnávána k Hunger games, nebo k Labirintu, snad kvůli uzavřené společnosti a obavy z okolního světa, jinak tam žádnou podobu nevidím. Na konci knihy mě překvapilo rozuzlení příběhu. Tato kniha by měla být první ze tří, jsem zvědavá, jak se příběh dál rozvine.

Mé hodnocení: 5/10
Hodnocení Goodreads: 3.49/5

Ilustrovaný Harry Potter!

6. října 2015 v 18:30 | Aries
Nevím, zda jsem se někdy zmínila, že jsem blázen do Harry Pottera. Je to prostě moje dětství a i teď plánuji koupi hábitu a kouzelnické hůlky. Možná mě máte za blázna, možná mě chápete..

Dnes ovšem do českých knihkupectví dorazil ilustrovaný Harry Potter a kámen mudrců!
Hned jak jsme ho s Z. viděly, rozeběhly jsme se k němu a upalovaly s ním na pokladnu, naprosto bez přemýšlení.
stojí 399kč, ale ta cena je opravdu krásná!
Myslím, že žádnému skalnímu fanouškovi by tato kniha v knihovničce chybět neměla.. Už se těším, jak si ji nostalgicky přečtu s těmi krásnými ilustracemi!

Pokusila jsem se vám nějaké nafoti - za kvalitu se omlouvám předem.


Utíkejte si pro svůj výtisk a krásné čtení!

Manželovo tajemství - Liane Moriarty

13. září 2015 v 9:01 | Aries
,,Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si, že dopis obsahuje jeho nejtemnější tajemství - takové, jaké může zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije. Otevřete obálku? A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak ale náhodou najde to, co najít neměla..."
Autorka: Liane Moriarty
Rok vydání:
2014
Počet stran: 392

V knize samotné se postupně seznamujeme s životy Cecilie, Tess a Rachel.
Děj začíná příběhem Cecilie, úspěšné podnikatelky, který má spořádaný život, perfektní rodinu a manžela. Její dokonalý život se ji rozpadá ve chvíli, kdy nalézá dopis na půdě od jejího manžela, určený pro ni. Avšak má ho otevřít až po jeho smrti. Což samozřejmě nedodrží..
Tess má fungující rodinu, milujícího manžela a úžasného syna Liama. Její nejlepší kamarádkou je sestřenice Felicity s kterou, společně se svým manželem, založili firmu a všichni žijí tak trochu na hromádce, protože spolu tráví všechen čas v práci. S Tess se seznamujeme ve chvíli, kdy se dozvídá, že její manžel se do Felicity zamiloval. Odjíždí tedy do Sydney za svojí matkou..
Rachel je postarší dáma, která před cca 20lety přišla o dceru Jaine - vraždou, která se nikdy neobjasnila. V jejím životě ji tedy zbyl už jen syn a jeho rodina. Hlavně svého synovce Jacoba miluje celým svým srdcem, proto je pro ni velkou ránou, když zjišťuje, že syn společně s rodinou bude stěhovat do New Yorku.
Celkový děj se odehrává v době výročí Jaininy vraždy. V Sydney se setkává Tess, Ceciie a Rachel a jejich životy jsou až nečekaně propletené.

Na začátku se mi kniha četla dost těžko. Byla jsem zmatená a nemohla jsem se zorientovat v jednotlivých příbězích. Po cca 50 stranách jsem se zorientovala a kniha mě začala dost bavit. Tajemství začala pomalu vyplouvat napovrch. Líbil se mi autorčin nápad s tajemným dopisem, který změnil naprosto všechno.
Rozhodně si chci od autorky přečíst i její další knihy. (Na co Alice zapomněla, Sedmilhářky)

Mé hodnocení: 7/10
(Hodnocení z databazeknih.cz - 84%)
 
 

Reklama