Jak moc?

24. srpna 2017 v 18:42 | Aries |  Témata týdne
Jak moc můžete chtít po druhém, aby se změnil? Kde je ta hranice donucení a manipulace? Dá se na tohle uplnatnit nějaká rovnost? Spravedlonost?
Má vůbec smysl být s někým, koho chcete změnit?


Máte vedle sebe svojí (jak jste přesvědčeni) životní lásku, ale vadí vám, že kouří či pije alkohol.
A teď nemluvím o hospodě jednou měsíčně nebo jedné cigaretě denně.

Můžete po ni chtít, aby stím přestala? Máte to právo, toho druhého omezovat?

Já vím, že nemůžu nikomu, kromě sobě, říkat co má a nemá dělat. Vím to, ale nedokážu se ovládnout.

Mám pocit, že mi puká srdce pokaždé, když vidím svoji polovičku v podnapilém stavu. Přijde mi, že ji na mě nezáleží, protože se kvůli mně nedokáže ovládnout a dát si místo 5 piv jen 2.

Jenže kde je ta rovnost? Ta spravedlnost?
Omezuji se kvůli ní v něčem já? Ne.

Říkám ji, ať si dělá co chce, a naivně si myslím, že se něco změní. Že to uvidí z mého pohledu. Sama přiznává, že kdybych se takhle chovala já, že by to nezvládla a že by z toho taky byla nešťastná a zoufalá.
V podstatě se hádáme jen kvůli tomu. Protože ikdyž nic neříkám, tak jen z mého výrazu lze poznat, že něco říct chci.

Hledám na sobě něco, co kvůli ní "vylepším" já, abych ji motivovala. Abychom si byly rovné.
Můj největší strach je, že kvůli alkoholu náš vztah naprosto ztroskotá.

Ráda bych na to znala Váš názor. Jakýkoliv.
Děkuji..
 


Komentáře

1 sentimentálna. sentimentálna. | Web | 25. srpna 2017 v 15:26 | Reagovat

človeka by sme mali ľúbiť takého, aký je, so všetkým dobrým aj s chybami. lenže pokiaľ si niečím nadmerne ubližuje sám sebe.. potom by sme už podľa mňa mali zakročiť. všetko je to o tej pomyselnej hranici, čo je ešte ok a čo už nie a v tomto prípade mi to príde, akoby prevládala druhá možnosť..

2 Tea Tea | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 22:35 | Reagovat

Hodně zajímavé..Je to těžké, ale já být na tvým místě a viděla bych, že můj přítel hodně pije a opravdu to přehání, promluvila bych si s ním, komunikace je nejdůležitější, nic v sobě nedusit, říct své pocity, proč tě to trápí a pokud by to stejně nepomohlo a viděla bych, že je to stejné nebo ještě horší, možná bych musela přemýšlet nad tím, že není ten pravý, protože takového člověka mít vedle sebe nechci..ale je to bolestivé, doufám, že rozchod nebude :) Dávám článek do Tématu týdne :)

3 Vik Vik | 14. září 2017 v 11:01 | Reagovat

Já si myslím, že pokud ti stále vadí jedna a ta samá věc, i když se snažila s tím vyrovnat, přejít to ale prostě to nejde, promluvit si o tom je to nejdůležitější. Protějšek by měl tvou "námitku" vzít alespoň v potaz a zamyslet se nad tím, a pokud tě miluje, bude se snažit to omezit.. alespoň trochu. Pokud je to ale neustávající problém, a druhá polovička se nesnaží s tím něco udělat, myslím si, že to bude postupem času jen a jen horší. Protože pokud to udělala jednou, udělá to zas. Ale třeba tajně, abys o tom nevěděla, nebo tak.
Přeji hodně zdaru, ale myslím si, že to bude věčný problém... ale zase: nikdo není dokonalý a pokud člověka milujeme, musime ho přijmout se všemi jeho chybami.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama