Květen 2016

Kdo má vymýšlet stále nadpis?

28. května 2016 v 21:48 | Aries |  Deník
Den za dnem rychle ubíhá a pomalu se nám blíží léto. Plány? Nejsou.
Budou? Možná.


Často teď s Em mluvíme o stěhování a společném bydlení, i když to ještě stále není aktuální téma. Je to tak brzo, tak všechno rychlé.
Samozřejmě se mému osudu a štěstí nebráním.. Uvidíme, co přijde.
Uvidíme.
To řikám vždy. To své uvidíme..

Ale já vážně nevím co bude a neví to nikdo..
Moje spolubydlící si naštěstí našla práci, tak doufám, že tam bude šťastná a utáhne nájem. Taky doufám, že utáhnu nájem já. Haha.

Chtěla bych něco tvořit. Jenže nevím co.. Musím na to přijít.

Dnes jsem dočetla krásnou knížku - Podzimní příběh. Lesbická, kouzelná tématika. Doporučuji!

Asi mám depresi ze své existence a samoty doma..

Kočičí život

21. května 2016 v 9:49 | Aries |  Deník
Je to náročné. A kdo tvrdí, že ne, tak svoji kočku už absolutně nezvládá! Haha.
Jsem hrdá kočičí máma, ale nastalo období, kdy jdu ráda do práce a oceňuji, že mi nikdo neleze po hlavě.

Byly jsme na veterinární prohlídce, u milé paní doktorky. (S E. bychom za ní klidně chodily denně a za sestřičkou klidně 2x. Vzájemně se radši hlídáme.)

Doktorka mi sdělila, že ji musím kapat do nosu. Výborně. Byl asi 2týdenní boj, aby si Bonnie nechala vytřít oči a přežily to obě dvě strany. Takže nová challenge - kapání do nosu. Dále mi dala pastu na odčervení, to už jsem se v duchu smála, že to bude opravdu záživný týden.. Tušila jsem správně.


Bonnie tedy zjistila, že po vytírání očí přijde kapání nosu, což snáší ještě mnohem hůř. Takže je to takový menší boj, kdy já jsem poškrábaná a ona uražená. A ještě odměněná pamlskem.


Moje středa tedy vypadala tak, že jsme vytřely očíčka a káply do nosu. Výborně Aries.

Poté přišlo na řadu odčervování. Chytla jsem Bonnie znovu a otevřela tlamičku. Na pohodářku jí tam dávám tu pastu, když v tom se mi Bonnie vysmekne, půlka pasty na její krk. Ohozený gauč. Ohozená já. Dobrá práce Aries. Tleskám.

Bonnie jsem tedy znovu odchytla, že ji vlhkými ubrousky otřu srst, protože jak je z části bílá, tak na sobě měla žlutý flek. Nešlo to. V duchu se pomodlím, a ptám se boha, zda si ze mě dělá srandu. Lehká ztráta zbývajících nervů.

Když jsem si tedy přiznala, že ji budu muset ještě vykoupat, hned jsem začala hledat na netu, jak na to. První rada - ostříhejte kotěti drápky. Modlím se k bohu/vesmíru znovu.

V koupelně jsem zjistila, že Bonnie se umýt opravdu nenechá, takže jsem nabírala vodu do ruky a to ji otírala o krk. Vše šlo v klidu, docela jsem to umyla, vysušila ji ručníkem a propustila na svobodu. Děkuji všem andělům, co při mě stáli.

Nastalo stádium usínáni, kdy vám začíná lézt na nervy i hlasité dýchání kočky, protože za ten den jste si prožila už opravdu dost. Prosím Bonnie, už si lehni a spi.

Hlasitá rána. Asi jako když vám do pokoje spadne bomba. Vyděšená kouknu z mé postele a zjistím, že Bonnie spadla i s krabicí z vysoké skříně. Volám ji jménem a modlím se za každé mňouknutí. Ticho.

S lehkým infarktem seběhnu schůdky a stále ji nevidím. Nakonec Bonnie vyleze z pod skříně a běží ke mě. Beru své dítě do náručí a omlouvám se ji i za věci, které jsem neudělala. Bála jsem se, že chtěla spáchat sebevraždu. V náručí hezky leží a nechá se utěšovat. Vše odpuštěno.

Půlnoc. Bonnie už se ze všeho vzpamatovala a rozhodla se, že si bude hrát s mými vlasy.
Mezi nenávistí a naprostou láskou je strašně tenká hranice.

..stejně ji minulu a za nic bych ji nevyměnila.
PS: Stále netuším, zda je tedy odčervená.