Smrtná zima - Kate A. Boorman

21. října 2015 v 19:20 | Aries |  Knihy
Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít.
V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu.
Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží...
Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.


Autorka: Kate A. Booman
Rok vydání: 2015
Počet stran: 366


Příběh nás zavádí do hlubokých lesů, kde v uzavřené společnosti v pevnosti žijí lidé, kteřé se do lesa boí vyjít kvůli starým národům, kteří prý unášejí lidi a zabíjí je. Hlavní hrdinkou je 16letá Emmeline, která pracuje jako pomocnice léčitelky a na kraj lesa se vydává kvůli sbírání kořínků a bylin. Zvědavost ji ovšem nedá a začne zacházet hlouběji a hlouběji do lesa, kde začne objevovat tajemství své rodiny - hlavně její babičky, která byla zabita, právě kvůli porušení řádu pevnosti. Do toho všeho Emmeline začne řešit problém s láskou, protože v 16letech dosahuje plnoletosti a začnou se o ni zajímat muži. Sama se zamiluje, ale za ženu si ji vybere vysoce postavený Gabriel, který nelze odmítnout.

Kniha se mi četla výborně, je velice čtivá a chvílemi i napínavá. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, protože byla obyčejná, všichni jí opovrhovali kvůli minulosti její rodiny a ještě ke všemu má zohavenou nohu, kvůli které špatně chodí. Nevím, proč je přirovnávána k Hunger games, nebo k Labirintu, snad kvůli uzavřené společnosti a obavy z okolního světa, jinak tam žádnou podobu nevidím. Na konci knihy mě překvapilo rozuzlení příběhu. Tato kniha by měla být první ze tří, jsem zvědavá, jak se příběh dál rozvine.

Mé hodnocení: 5/10
Hodnocení Goodreads: 3.49/5
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama