Říjen 2015

Smrtná zima - Kate A. Boorman

21. října 2015 v 19:20 | Aries |  Knihy
Nikdo neopustí osadu, pokud chce přežít.
V imaginárním světě připomínajícím středověk žije v osadě uprostřed tajemných lesů patnáctiletá Emmeline. Puritánská komunita dodržuje přísná pravidla, která mají ochránit její členy před nebezpečím pocházejícím z okolních hvozdů. Emmeline ví, že vydat se mimo osadu je přísně zakázané, avšak stromy v lese jí cosi šeptají a táhnou ji na zapovězenou cestu.
Když zůstane tady, čeká ji manželství, o které nestojí, a život vedle kluka, jehož nemůže mít. Ale venku? Malmaci číhá a zima se blíží...
Smrtná zima je první díl ohromující nové young adult série, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk i milovníkům spisovatele Patricka Nesse.


Autorka: Kate A. Booman
Rok vydání: 2015
Počet stran: 366


Příběh nás zavádí do hlubokých lesů, kde v uzavřené společnosti v pevnosti žijí lidé, kteřé se do lesa boí vyjít kvůli starým národům, kteří prý unášejí lidi a zabíjí je. Hlavní hrdinkou je 16letá Emmeline, která pracuje jako pomocnice léčitelky a na kraj lesa se vydává kvůli sbírání kořínků a bylin. Zvědavost ji ovšem nedá a začne zacházet hlouběji a hlouběji do lesa, kde začne objevovat tajemství své rodiny - hlavně její babičky, která byla zabita, právě kvůli porušení řádu pevnosti. Do toho všeho Emmeline začne řešit problém s láskou, protože v 16letech dosahuje plnoletosti a začnou se o ni zajímat muži. Sama se zamiluje, ale za ženu si ji vybere vysoce postavený Gabriel, který nelze odmítnout.

Kniha se mi četla výborně, je velice čtivá a chvílemi i napínavá. Hlavní hrdinka mi byla sympatická, protože byla obyčejná, všichni jí opovrhovali kvůli minulosti její rodiny a ještě ke všemu má zohavenou nohu, kvůli které špatně chodí. Nevím, proč je přirovnávána k Hunger games, nebo k Labirintu, snad kvůli uzavřené společnosti a obavy z okolního světa, jinak tam žádnou podobu nevidím. Na konci knihy mě překvapilo rozuzlení příběhu. Tato kniha by měla být první ze tří, jsem zvědavá, jak se příběh dál rozvine.

Mé hodnocení: 5/10
Hodnocení Goodreads: 3.49/5

8 měsíců

14. října 2015 v 22:42 | Aries |  Deník
Sama moc dobře nechápu, že ta krize nastala až teď. Po 8 měsících.
V podstatě jsem s A. neměla ještě ani jednu hádku. Nějaká výměna názorů padla, ale nikdy ne brutální hádka a rozbroje na několik dnů.

Jenže A. se mi poslední dobou začala vzdalovat. A já nevěděla, čím to je, takže jsem automaticky začala hledat chyby na své straně, což bylo špatně.
Posledních několik týdnů, jsem se skoro denně trápila a hlavně brečela.

Začala pochybovat o tom, že už do mě není zamilovaná a že ta naše doba celkově pominula.
Upřímně, jsem s nikým nebyla tak dlouho. Tak dlouho, jsem nikoho nemilovala. A já jsem zamilovaná stále. Snad ještě víc. Jenže když vám to druhá strana neopětuje, nebo to aspoň nedává nijak najevo, je to strašně těžký. A hlavně. Je to strašné utrpení.

Pomáhala mi hlavně Tess a v práci Zuzule. Bez nich bych to už vůbec nezvládla.
Zuzule vždy pochopila situaci a hlavně na mě poznala, že jsem brečela a tak se zajímala.
Tess mě vždy dokázala uklidnit. Napsala mi takové věci, které mi doopravdy odkázaly otevřít oči.

Až dnes, po několika týdnech, z A. vypadlo "co se děje" nebo aspoň, že to není moje chyba.. Uklidnilo mě to, ale zároveň úplně nepotěšilo. Ale snad jsme našly prozatimní řešení a ze strany A. se vše zlepší.

Důležité je, že konečně něco řekla a já se přestanu trápit. Aspoň trochu.
Pomáhá mi, se z toho vypsat. A A. to snad pomůže také. Doufám.
Protože ji miluju a nedokážu si to jinak představit..Ilustrovaný Harry Potter!

6. října 2015 v 18:30 | Aries |  Knihy
Nevím, zda jsem se někdy zmínila, že jsem blázen do Harry Pottera. Je to prostě moje dětství a i teď plánuji koupi hábitu a kouzelnické hůlky. Možná mě máte za blázna, možná mě chápete..

Dnes ovšem do českých knihkupectví dorazil ilustrovaný Harry Potter a kámen mudrců!
Hned jak jsme ho s Z. viděly, rozeběhly jsme se k němu a upalovaly s ním na pokladnu, naprosto bez přemýšlení.
stojí 399kč, ale ta cena je opravdu krásná!
Myslím, že žádnému skalnímu fanouškovi by tato kniha v knihovničce chybět neměla.. Už se těším, jak si ji nostalgicky přečtu s těmi krásnými ilustracemi!

Pokusila jsem se vám nějaké nafoti - za kvalitu se omlouvám předem.


Utíkejte si pro svůj výtisk a krásné čtení!

Knihobit - září 2015

5. října 2015 v 20:32 | Aries |  Deník
Tak moc jsem se na ten balíček těšila!
(Kdo předem neví, o co jde ZDE je odkaz na stránku Knihobitu).


Tento Knihobit byl můj první! Znala jsem ho asi od července, ale až v září jsem si ho mohla sama dovolit.
Šla jsem si ho vyzvednout na Jindrišskou v Praze, takže jsem nemusela platit poštovné, což mi přijde super.
Při registraci vyplňujete profil, jaké knihy máte rádi a co byste například chtěli.
Do svého profilu jsem uvedla svůj profil na Goodreads.com, takže jsem doufala, že dostanu jednu z knih, které tam mám na wishlistě. A stalo se!


Součást balíčku (jak můžete vidět) je i časopis Reportér, špaldové bio krekry - které zrovna jím a jsou VYNIKAJÍCÍ!

Také malá záložka, přívěsek na krk, bloček na psaní/kreslení a průvodní dopis.
Kniha - Všechny malé zázraky

Rozhodně si objednám Knihobita další měsíc! Už teď se nemůžu dočkat!!

..a život jde dál

4. října 2015 v 15:30 | Aries |  Deník
Tak se zas po týdnu ozývám.. Psaní mi strašně chybělo!
Pracovala jsem teď 12dnů v kuse bez volna a bylo toho na mě docela dost.
Prožila jsem si i vnitřní krizi s A., kdy jsem byla neskutečně na pochybách, co se mezi námi děje. Ale zase si vše jen moc zveličuji..

Stále hledám to prokleté bydlení v Praze. Už chci bydlet sama, bez rodičů! A ještě ke všemu se blíží svátky a bude to i v práci náročnější, takže nechci dojíždět. Vážně nechci.

Aspoň jsem začala zase pořádně číst. Někdy je vážně náročné, najít chvíli na knížku. Ale opět se do toho začínám dostávat. Tak aspoň něco se mění k lepšímu!

Včera jsem s A. měla takový společný den a byly jsme v kině na Labyrintu II..
Upřímně moc jsem si nepamatovala první díl, ale postupně se mi věci začaly vybavovat. A dost mě překvapilo, jakou z toho udělali zombie apokalypsu či co.. Nevím, zda se mám pouštět do čtení III. dílu. Trošku mě to láká, jak to dopadne.

Jinak se mi blíží druhá výplata a můj seznam věcí, co si potřebuji koupit se nijak nezmenšil. Spíš naopak.
Sakra.


Jinak už jsem si utvořila ikonku pro rubriku - Knihy. Takže ty mé malé recenze nevzdávám a plánuji to ještě pořádně rozjet. Bohužel mám ve čtení pořádny skluz. Snad se časem dostanu k novinkám.