Manželovo tajemství - Liane Moriarty

13. září 2015 v 9:01 | Aries |  Knihy
,,Představte si, že najdete dopis, který vám manžel napsal s tím, že jej máte otevřít až po jeho smrti. Představte si, že dopis obsahuje jeho nejtemnější tajemství - takové, jaké může zničit nejen život, který jste společně vybudovali, ale i životy druhých. Představte si tedy, že jste narazila na takový dopis, ale váš manžel stále žije. Otevřete obálku? A právě před touto volbou nyní stojí Cecilia. Je úspěšná v práci, oblíbená mezi přáteli, má krásnou rodinu. Všechno do sebe dokonale zapadá. Pak ale náhodou najde to, co najít neměla..."
Autorka: Liane Moriarty
Rok vydání:
2014
Počet stran: 392

V knize samotné se postupně seznamujeme s životy Cecilie, Tess a Rachel.
Děj začíná příběhem Cecilie, úspěšné podnikatelky, který má spořádaný život, perfektní rodinu a manžela. Její dokonalý život se ji rozpadá ve chvíli, kdy nalézá dopis na půdě od jejího manžela, určený pro ni. Avšak má ho otevřít až po jeho smrti. Což samozřejmě nedodrží..
Tess má fungující rodinu, milujícího manžela a úžasného syna Liama. Její nejlepší kamarádkou je sestřenice Felicity s kterou, společně se svým manželem, založili firmu a všichni žijí tak trochu na hromádce, protože spolu tráví všechen čas v práci. S Tess se seznamujeme ve chvíli, kdy se dozvídá, že její manžel se do Felicity zamiloval. Odjíždí tedy do Sydney za svojí matkou..
Rachel je postarší dáma, která před cca 20lety přišla o dceru Jaine - vraždou, která se nikdy neobjasnila. V jejím životě ji tedy zbyl už jen syn a jeho rodina. Hlavně svého synovce Jacoba miluje celým svým srdcem, proto je pro ni velkou ránou, když zjišťuje, že syn společně s rodinou bude stěhovat do New Yorku.
Celkový děj se odehrává v době výročí Jaininy vraždy. V Sydney se setkává Tess, Ceciie a Rachel a jejich životy jsou až nečekaně propletené.

Na začátku se mi kniha četla dost těžko. Byla jsem zmatená a nemohla jsem se zorientovat v jednotlivých příbězích. Po cca 50 stranách jsem se zorientovala a kniha mě začala dost bavit. Tajemství začala pomalu vyplouvat napovrch. Líbil se mi autorčin nápad s tajemným dopisem, který změnil naprosto všechno.
Rozhodně si chci od autorky přečíst i její další knihy. (Na co Alice zapomněla, Sedmilhářky)

Mé hodnocení: 7/10
(Hodnocení z databazeknih.cz - 84%)
 


Komentáře

1 Fernweh Fernweh | Web | 14. září 2015 v 19:56 | Reagovat

Tuhle knihu už si delší dobu plánuji přečíst. :) Dám na tvé doporučení

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama