Nucená lež

19. června 2015 v 19:10 | Aries |  Témata týdne
Sedím na gauči při rodinné sešlosti, všichni se baví a najednou padne ta zákeřná otázka. ,,Tak co Aries, našla už sis nějakého kluka?" zeptá se mě přímo babička. Rychle se kouknu napravo na mamku, nalevo na otce a s mojí sestrou se setkáme pohledem. ,,Ne babi, nějak teď nikoho nehledám.." odpovím nuceně a mamka hned otevírá nové téma - o práci.
Ale visí to ve vzduchu. Ta má odpověď o které polovina rodiny ví, že není pravdivá. Protože já už jsem skoro půl roku šťastně zadaná. Tak proč lžu? Protože mám přítelkyni.

Máma, táta a sestra už to vědí. Jen mi bylo (zakázáno) doporučeno to babičce a dědovi neříkat. Jenže já bych nejraději radostí vše vykřičela do světa. Babičku a dědu mám dokonce na facebooku. Takže si asi myslí, že mám novou nejlepší kamarádku, s kterou se často fotím a trávím sní hodně času. Čekám na den, kdy se mě výslovně zeptají na moji novou kamarádku s kterou vidí tolik fotek.

Já osobně bych to babičce a dědovi řekla. Proč bych ze sebe měla dělat něco co nejsem? Nebo něco tajit? Podle mě by to babička nějak vzala. Překousla. Snesla..říkejte tomu jak chcete. Moje babička je moderní, děda hodný. Nejsou vysloveně ta stará škola. Ale i přesto, obavy tam samozřejmě jsou.

Když jsem doma navrhla, že je možná načase to babičce říct, můj otec mě umlčel větou, že třeba vše bude ještě jinak, ať počkám. Musím smutně dodat, že on se s mojí orientací asi ještě nesmířil. Dle mě stále doufá, že přivedu domů nějakého svalnatého tesaře, který by mu pomohl na stavbě. A to mě dost mrzí, i když se o moji přítelkyni zajímá a vedem o ní normální rozhovor.

Když přemýšlím nad budoucností, děsím se i se těším na den, kdy se třeba se svojí přítelkyní sestěhujeme. A moje babička asi stále bude bez odpovědi..

Stále bude viset ta samá otázka ve vzduchu - proč jsem tak dlouho nikoho neměla?
Doufám, že mojí babičce a dědovi to časem třeba dojde nějak samo.. a vyrovnají se stím předtím, než přijdou s otázkami za mnou. Asi budu vážně srab, když se nutím lhát.. stále dokola.


 


Komentáře

1 baruschkasf baruschkasf | E-mail | Web | 19. června 2015 v 19:39 | Reagovat

Teda, nemáš to jednoduché...
Jsem na tom jinak a přece stejně :-)
Jsem už deset let rozvedená, ale babičce mého bývalého manžela to moje bývalá tchýně nedovolí říct, takže tak jednou za dva roky jezdím s bývalým manželem a u babičky předstírám, jak nám to manželství klape.
Prý by to babičku zabilo, ale myslím, že jí podceňují.
No co, občas tam zajet mi nic neudělá, s manželem vycházím, tak není problém, ale příčí se mi někomu tak dlouho lhát...

2 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 19. června 2015 v 19:50 | Reagovat

V rodine by nemali byť klamstvá, ale chápem, že je to ťažké, keď v rodine by mala byť aj dôvera a rešpektovanie sa a rodičia ťa nútia klamať, mala by si sa s nimi porozprávať, aby si to potom mohla starým rodičom s kľudom povedať.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama