Květen 2015

Boží klid

31. května 2015 v 19:27 | Aries |  Deník
Tak mám po všem!
Už jen stačí vyzvednout si maturitní vysvědčení ve škole.. poslední návštěva školy!

Začínám vymýšlet, co vše podniknu o prázninách. Hlavním cílem bude čas s A. a ovšem s Tess a Kate.
Jak já se neuvěřitelně těším. Na ten klid. Na tu prázninovou Prahu.

Tento týden budu celý v Praze, určitě obvolám pár přátel.. Hlavně některé jsem neviděla opravdu dlouho.
Mám také v plánu párkrát vyzvednout A. z práce..

Rodiče jsou šťastní. V podstatě všichni kolem mě jsou happy. Ze mě. Podle mě do poslední chvíle moc nevěřili, že tu maturitu nakonec nějak zvládnu. Nejvíc se asi ulevilo babičce, které na tom dost záleželo. Sama mi řekla, že trošku pochybovala a bála se, protože jsem strašný lajdák, co nechá vše na poslední chvíli.

Což měla sakra pravdu. Na maturitu jsem se učíla týden před. Na němčinu, z které jsem měla největší strach, jsem se začala učit dva dny před zkouškou. Jsem strašná. Ale zvdládla jsem to! ..protože mám neuvěřitelné štěští. Jako vždycky sakra.. jak se má člověk potom poučit ze svých chyb?

A. mi věřila asi nejvíc, když mi dárek za maturitu koupila ještě před zkouškou. Jinak by mi ho asi dala jako útěchu, že jsem maturitu nedala.. haha.

Rodiče dnes mluvili o nějakém dárku. "Překvapivě" jsem si vybrala dražší knížku. Pozítří na ní s mamkou půjdeme kouknout..

Což mě přivádí k další věci a to, že mám konečně čas na čtení! Od L. jsem dostala knížku k narozeninám, a k vánocům jsem dostala hned knížek 9, na které jsem ovšem vůbec neměla čas. Ten právě teď přišel! Knížky mi strašně moc chyběly.. aah, už se na tebe třesu, Hobite!

Přeji krásné dny! Já si jdu číst..

Skoro hotovo!

27. května 2015 v 13:34 | Aries |  Deník
Spadl mi kámen ze srdce. Doslova!

Momentálně sedím docela klidná u notebooku a řikám si, že se konečně můžu volně nadechnout.
Včera jsem měla ústní část maturit. V 8h jsem šla před předsedkyni a snažila se něco vykouzlit v německém jazyce.
Nedokážete si představit, v jakém jsem byla stresu. Německy totiž skoro vůbec neumím.. ale zvládla jsem to!
A dokonce jsem zvládla i češtinu, angličtinu a ekonomiku. Fuf. Taková úleva, když nám pověděli výsledky.

Rozbrečela jsem se před nimi úlevou.

Teď už mě jen čeká obhajoba projektu. To se nějak zvládne.. snad!

Moje poslední týdny se točily kolem desek s otázkami, jídla a spánku. Toho jídla moc nebylo. Ze stresu jsem moc nejedla, ale musím se přiznat, že s mojí aktuální postavou jsem dost spokojená a snad mě to i dokope k nějakému cvičení a správné stravě. Chtěla bych si ji udržet. Zhubla jsem asi 5kg.

S A. se mám vidět až v pátek. Po mém projektu.. po 2týdnech! Naplno jsem se věnovala učení.
Neuvěřitelně se na ni těším.
Včera si koupila králíčka. Toho ji šíleně závidím, protože já vždy nějakého mazlíčka chtěla a rodiče mi to nedovolili. Ona už má i potkana a činčilu. Nespravedlnost.
Ani nevím, co podnikneme. Možná nějak oslavíme tu moji (zatím neúplnou) maturitu.

Všichni se mě ptají, co budu dělat po škole. Já totiž na výšku nechci. Doopravdy nejsem studijní typ.
V červnu budu hlídat Satánka a poté asi pracovat v hotelu. A hlavně se vídat s A. a krásně prožít prázdniny. Sakra, už se fakt těším na klid. Jinak bych také měla pracovat s mamkou ve školce. To jsem také moc zvědavá, jak to dopadne..a zda tam spolu vydržíme. Možná jo!

Stále držím palce všem maturantům, když jsem to zvládla já (a to jsem se učila jen týden), tak to zvládnete také!

Nemám slov.

21. května 2015 v 14:26 | Aries |  Deník
Písemné jsem udělala.
Ústní maturita v úterý.
Nic neumím.
Proklínám se, že jsem to nechala na poslední týden.

Vše, co jsem teď schopná sem napsat.


Velice "šťastné" dny

17. května 2015 v 23:24 | Aries |  Deník
To teda byl týden! Ještě, že už je za mnou..

Několik dnů jsem se dokonce i učila.. jsem na sebe pyšná.
Avšak mnohem záživnější byly dny s A..

Měly jsme naplánovaný koncert Our last night, na který jsem dostala lístky právě od A. k narozeninám!
Strašně jsme se těšily!
Takže jedu si tak kolem 17h do Prahy, že počkám na A. a půjdeme na koncert. Sotva dorazím do pražského bytu a otevřu instagram, zjistím, že koncert byl přeložen na další den kvůli nějakým problémům s dopravou. Naštvalo mě to. Hlavně z důvodu, že jsem se bála, že A. nebude druhý den moct.

Nemýlila jsem se! Napsala jsem A. sms, že koncert dnes není a ona mi hned obratem volala, že ji to mrzí, ale že takhle narychlo za sebe v práci náhradu nenajde. Byla jsem fakt smutná.. a dost asi protivná v dalších sms.

Koncert nekoncert, A. se objevila v mých dveřích o hodinu později s kytkou. Abych nebyla smutná.


Dohodly jsme se, že lístky vrátíme a koupíme si za ně něco jiného. Druhý den jsem si jela vytisknout otázky k maturitě. Ovšem v copycentru, kde pracovala "moc příjemná paní", jsem zjistila, že jsem ty otázky zapomněla dát na flashku. Paráda Aries, gratuluji.

Jela jsem domů, naštvaná se zmrzlinou na uklidnění v ruce a přemýšlela jsem, co se může ještě pokazit.

Dorazila jsem domů. Za 10min. mi píše A., že nakonec náhradu našla, jestli na ten koncert ještě stále chci jít. Takže jsem se za 30min. sebrala a jela zpět do Prahy.

Our last night byli boží! Měli super atmosféru!

Dokonce jsem se tam sešla se svým bývalým/kamarádem kterého jsem dlouho neviděla, tak jsme trošku i pokecali.
A. u mě opět spala a měli jsme v noci menší krizi. Žádná hádka nebo tak, spíš bych to nazvala společným smutněním. Ale vyřešeno. Jsem strašně ráda, že o všech věcech dokážeme mluvit. Myslím, že je to ve vztahu hodně důležité.

Další den jsme uskutečnila další pokus na vytisknutí otázek. Jedna stránka stála 2,50Kč, což mě u kasy málem povalilo a nejvtipnější mi přišlo, když paní otevírala každý world soubor a koukala, kolik je tam stránek. Počet si poté zapisovala na lísteček. Trvalo ji to asi 30min....

S A. se uvidíme až po mých maturitách. Jsem na sebe fakt zvědavá.. to asi všichni. Haha. Jestli to udělám já, tak už to musí udělat vážně každý troll. Zatím nejsem vůbec nervózní. Zatím.

Fakt se musím donutit k tomu učení. Ale asi to teď bude jednoduší, i když jdu zítra hlídat Satánka.. uvidíme.

Užívejte, pokud už máte po maturitách, nebo vás teď vůbec už netrápí! :)Prodloužený víkend

10. května 2015 v 21:21 | Aries |  Deník
Překvapivě se nic nepokazilo!

Víkend s A. byl naprosto geniální. Ze čtvrtka na pátek jsem spala u ní, pak jsme se přesunuly k nám domů. A. se u nás moc líbilo, všechno tak vychvalovala a dokonce se ji líbil i můj pokoj. Pátek jsme strávily samy, ale v sobotu k nám přijela Tess, jely jsme nakoupit něco na grilování a pak se objevil i přítel Tess a ještě Katy.

Byl to super večer. Vlastně takový seznamovací s A.. Nikdy jsem nikomu nepředstavila svého kluka/holku. Takže tohle bylo takové moje poprvé a bylo to super. Hlavně bylo super, mít lidi které miluji takhle pohromadě. A žádná katastrofa nenastala.
Katy a Tess se moc k A. nevyjádřily, a když jsem se ptala na názor A., prý ji všichni přišli sympatičtí a nevidí nikde problém. Tak uffff.

A. odjela dnes, kolem 16h. Bylo to takové zvláštní a smutné (?), obě jsme si uvědomovaly, že se uvidíme až 15.května. Což je v podstatě za chvíli, ale mě to bude připadat jako strašná doba.
Mám po koncertě spát u ní a seznámit se s jejími spolubydlícími. Snad to také dopadne dobře. Jsou přece jenom starší.. z toho mám trošku obavy.

Jinak mi začlo docházet že za 2 týdny maturuji. Průser. Musím se zítra začít doopravdy učit a vůbec nevím, jak toho dosáhnu. Nikdy jsem se nic neučila.. a to ještě pojedu hlídat Satánka.

Nadcházející dny budou asi ty nejhorší. Už abych měla maturitu za sebou.
Mějte se usměvavě!

Maturita 2015

6. května 2015 v 21:59 | Aries |  Deník
Tak písemná část je za mnou/námi! Ani nevím, zda tu o tom mám psát, protože na facebooku je už debat dost..

Asi se jen vyjádřím ke svému výkonu.
Jidáše jsem nevěděla, a nadávám spíš sobě, než Cermatu, protože můj všeobecný přehled je vážně.. hodně zanedbaný. Takže vidím vinu jedině u sebe. Počítala jsem si předběžně body. Budu mít snad za 4..
Slohová práce z angličtiny a češtiny... Nevím, tam si nejsem jistá nikdy.
A didaktický test... musím říct, že mě dost zradil poslech, kde jsem někdy fakt nerozumněla. Né, že bych nerozumněla anglickému významu, ale spíš mi to občas přišlo jako žvatlání. Možná jsem hluchá.Uvidíme jak to dopadne.
Další událost, která proběhla včera - seznámila jsem A. s L. (vypadá to fakt zvláštně takhle napsaně..)
L. potřeboval boty, tak jsme vyrazili do obchodního centra, kde jsem měla sraz i s A.. Seznámila jsem je, koupili boty (během 10min, zlaté nákupy s L.) a A. napadlo, že bychom mohli do kina na Avengers..společně! A tak jsme šli. Poté jsem se s A. odpojila od L. a jela jsem domů. Myslím, že to proběhlo celkem dobře. Ani s jedním jsem o tom neměla příležitost mluvit, ale možná to moc řeším. Abyste pochopili, já ještě nikdy svojí holku/kluka s přáteli neseznamovala.

Musím říct, že se dost těším na zítřek a nadcházející dny. Mám je od zítřka do neděle strávit s A.. Moji rodiče mají odjet na prodloužený víkend na kola, takže budeme mít barák jen pro sebe! Snad se nic nepokazí. Nesmím se tak moc těšit!

Mějte se krásně, já se údajně musím učit..

Já zítra maturuji? Asi ne

3. května 2015 v 21:57 | Aries |  Deník
Je 21:40 a já jsem v klidu. Absolutně vůbec mi nepřijde, že zítra mám psát slohovku z angličtiny.
Možná bych trošku nervozity uvítala. Jen pro jistotu, abych se mohla uklidnit, že jsem v pořádku.
Není to u mě zvykem.


Včera byl krásný den. Možná proto jsem v takové pohodě.
Přijela za mnou A. na kole, do té naší pusté vesnice. Jela něco přes 19km za mnou. Měly jsme sraz na louce, protože ještě nechtěla k nám domů, kde byli moji rodiče.
Strávily jsme asi 2-3h na louce, povídaly si, válely se a užívaly si vzájemnou přítomnost. Měly jsme i docela hezké počasí.
Začala jsem plést věneček, ona sbírat pampelišky do kytice, kterou mám momentálně na stole. Bohužel moc dlouho nevydrží.

Nevím, zda patříte mezi lidi, kteří mají "lehčí" problém se vyznat. My s A. rozhodně ano.
Jenže A. mi včera řekla, že mě miluje. A v tu chvíli mě tak zaskočila, že jsem na ní jen chvilku mlčky koukala a potom jsem se nezmohla na nic jiného než na odpověď ,,Já tebe také" a došla jsem k ní a začala ji líbat.
Bylo to takové hezké zakončení našeho společného času.

Možná příští týden pozná rodiče, akorát o tom ještě neví chudák.
Já si domů přivedla za celou dobu jen jednoho kluka. Nevím, kdo z nás dvou bude víc nervózní. Bojím se i těším zároveň.

Ať už mám proboha po maturitách..
Držím palce všem maturantům při zítřejších testech! Zvládneme to!

Vařila myšička špagety

2. května 2015 v 12:05 | Aries |  Témata týdne
Tak jsem pozvala přátele na oběd.. Menu bylo naprosto jednoduché. Špagety!

Špagety, které všichni mají rádi a dokonce na ně byli všichni natěšení.
Měla bych asi dodat, že jsi úplně s mojí hotelovou školou nepřijdu jako panna v kuchyni a špagety sama vařím asi od 11let. Takže dát vařit vodu, počkat až se začne vařit, osolit a hodit do toho špagety (a nerozvařit je) opravdu umím.