Dnešní doba

23. února 2015 v 15:38 | Aries |  Deník
Před pár minutami jsem měla debatu s uklízečkou ve škole. Ano, stále ještě trčím ve škole.

Překvapivě jsme se shodly na tom, jak jde dnešní doba a děti doháje špatným směrem.

Svěřila jsem se ji, že se Satánkem, je to někdy dost špatné, ale že mu stačí dát do ruky iPad a je po hyperaktivitě. Jak snadné, že? Jenže přesně takový mají přístup rodiče k dětem a to mě šíleně štve. Někdy jsou i rodiče horší, než děti a to se potom není čemu divit..
Další problém, na který jsme s paní uklízečkou narazili (ona přitom vytírala a já zpoza notebooku ji sledovala) je, že vybírat si školu zaměřenou na nějaký obor v 15letech, aby mě to bavilo i potom, je v podstatě nereálné a hloupost.

Já například teď zjistila, že bych v budoucnu chtěla dělat umění a pracovat s dětmi. Jsem na peďáku nebo na umělecké?
Ne-e. Asi by jste čuměli, kde to trčím. Jenže to jsem v 15ti letech nemohla absolutně tušit. V 15letech jsem nevěděla absolutně nic a bylo mi v podstatě jedno, kam půjdu. ,,Hlavně Aries, aby tě někam vzali.." říkali mi. No tak jsem někam šla. Teď toho rozhodnutí lituji.

Další úraz problému byl, že všichni chtějí pracovat za velké prachy, většina chce být nějakým manažerem nebo vedoucím, ale kdo mi vyrobí nábytek? Postaví barák? Podle mě, to teď táhne ještě stará generace, která ale, světe div se, půjde brzo do důchodu a potom tu na stavbě budu mít jen bandu manažerů s ukrajinci... (nic proti ukrajincům).
Pak bude tesař nebo zedník nedocenitelný.

Asi také můj názor ovlivňuje Praha jako taková. Tady máme samého kravaťáčka.

Konečně zazvonilo, jdu si tedy sbalit věci a z mé "vysněné školy, která mi dala základy do budoucího povolání" hodně rychle vystřelím.

Užívejte krásného pondělí! -Aries:-*
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama