Lidé kolem nás

13. ledna 2015 v 18:32 | Aries |  Deník
Hádám, že nejsem jediná, co nemá ráda cizí lidi. A co teprve, když vyčníváte z davu.
Nevím, jak lidé můžou soudit z jednoho pohledu...Dnešní společnost soudí podle všeho - oblečení, vlasy, postoj, chování, smích, telefon či dokonce jen společnost. Ale proč? Moje zkušenost mi trošku otevřela oči. Měla jsem pro nadaci prodávat věci na ulici, oslovovat lidi a nějak je zaujmout, aby si danou věc koupili. A to prostě musíte číst trošku v lidech. Říkala jsem si: ,,Tak takhle paní má špatný den, už se na mě mračí z dálky a vypadá, že se mi snaží vyhnout," ale oslovila jsem ji, protože mi to prostě nedalo. Jak to skončilo? Paní se na mě usmála, koupila si ode mě pět magnetek a tři klíčenky a obě jsme se s úsměvem rozloučily. A to jsem ji ze začátku ani neměla chuť oslovit.

Úsměv je pro mě základ. Dokážu se usmívat na lidi kolem sebe, protože vím, jak mě není příjemné, když se na mě lidé mračí. Dokážu poděkovat za otevření dveří, nebo ustoupení z cesty nebo DOKONCE říct pardon, když potřebuji projít. Ale zpět k tématu..

Pro mě naprosto nová zkušenost byla jet v tramvaji s přítelkyní. Ano, měla jsem přítelkyni. Ne, jsem "pouze" bisexuální. (Pokud po této větě cítíte odpor, křížek je nahoře vpravo, u MAC pravděpodobně vlevo.) Moje přítelkyně se dost divila, že jsem ji vzala na veřejnosti za ruku, či ji dokonce před lidmi dala pusu a brala to za naprosto normální věc. Ale světe div se, ono to normální sakra je! To jen někteří lidé dokážou kvůli lásce odsuzovat ostatní. Samozřejmě pohledy padly, hlavy se otočily. Nehodlám se kvůli ostatním nijak omezovat. A vy byste také neměli. Pokud se ke své drahé polovičce (umírněně) hlásíte na veřejnosti, mělo by ji to jedině potěšit. Ji to potěšilo.

Proto vás prosím. Pokud kdekoliv uvidíte jakýkoliv pár - homosexuální či heterosexuální - zavřete pusu a přestaňte zírat. Nikdo není slepý a vidí nenápadné pohledy, zírání, pomlouvání a posměch. Věřte mi, tímhle jedincům přístup k životu neulehčíte. Právě naopak.

Úsměv a hlavu vzhůru! Aries Líbající
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama